USG jamy brzusznej Oława to jedno z podstawowych badań służących określeniu prawidłowości pracy narządów odpowiedzialnych za trawienie, wydalanie, usuwanie toksyn. Jednocześnie diagnostyce obrazowej poddane zostają także takie narządy jak wątroba, jelita, trzustka, pęcherzyk żółciowy, czy śledziona i nerki, ale także macica, prostata i pęcherz. Kiedy należy wykonać badanie USG brzucha Oława oraz jak się przygotować do jego przeprowadzenia? Wyjaśniamy poniżej!

Aby prawidłowo przygotować się do badania USG brzucha Oława należy powstrzymać się od jedzenia pokarmów na co najmniej 6 godzin przed badaniem, dzień przed badaniem nie spożywać alkoholu, a także przyjmować wyłącznie posiłki lekkostrawne oraz zrezygnować z dań smażonych i spożywania roślin strączkowych. Należy również zadbać o wypicie minimum 1 litra wody niegazowanej przed samym badaniem. Badanie powinno być wykonywane profilaktycznie raz na dwa lata.

USG brzucha pozwala wykryć następujące jednostki chorobowe:

-zmiany nowotworowe badanych narządów,

-anomalie rozwojowe w budowie narządów,

-stany zapalne otrzewnej,

-złogi zgromadzone w drogach moczowych bądź w pęcherzu żółciowym,

-uszkodzenia wątroby.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty badań USG brzucha wykonywanych przez lekarzy specjalistów w Centrum Medycznym RenovaMed w Oławie. Zapytaj o szczegóły pod numerem 664-267-215. Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz rozmowy z konsultantem?

Oddzwonimy do Państwa niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Recommended Posts