USG tarczycy Oława, inaczej badanie ultrasonograficzne to jedno z nieinwazyjnych i bezbolesnych badań służących diagnostyce obrazowej gruczołu tarczowego. Dysfunkcja tego organu jest często przyczyną zaburzenia pracy całego organizmu, dlatego tak istotne jest regularne poddawanie się temu badaniu obrazowemu.

Tarczyca, mimo iż jest niewielkim organem, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, gruczołów płciowych, a także układu sercowo-naczyniowego. Bierze również udział w wielu przemianach metabolicznych, które w całokształcie decydują o kondycji naszego organizmu. W czasie badania USG tarczycy Oława sprawdza się przede wszystkim jej wielkość, strukturę oraz istnienie zmian w jej obrębie, które mogą świadczyć o rozwoju nowotworowej choroby.

Badanie USG tarczycy pomaga zdiagnozować takie choroby jak:

-niedoczynność tarczycy,

-nadczynność tarczycy,

-chorobę Hashimoto,

-podejrzenie nowotworu tarczycy.

Badanie USG tarczycy Oława nie wymaga od pacjentów specjalnego przygotowania. W czasie badania USG wykonywana jest seria zdjęć, które pozwolą na dokonanie precyzyjnych pomiarów badanego narządu oraz anomalii w jego obszarze.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty badań USG tarczycy wykonywanych przez lekarzy specjalistów w Centrum Medycznym RenovaMed w Oławie. Zapytaj o szczegóły pod numerem 664-267-215. Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz rozmowy z konsultantem?

Oddzwonimy do Państwa niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Recommended Posts