chirurgia
RENOVAMED
Diagnostyka i leczenie schorzeń naczyniowych to jedna z głównych specjalności Centrum Medycznego RENOVAMED. Doświadczeni specjaliści zajmują się nie tylko nowoczesnymi sposobami leczenia problemów od strony estetycznej, ale przede wszystkim zadbają o usunięcie ich przyczyny. Nowoczesna chirurgia naczyniowa to przede wszystkim trend w kierunku stosowania małoinwazyjnych metod.
Technologia jest naszym partnerem!
Na zdrowie i piękno patrzymy z Twojej perspektywy, używając najnowocześniejszych narzędzi HI TECH
DIAGNOSTYKA PROBLEMÓW NACZYNIOWYCH
Nawet niewielkie żylaki, które nie wywołują istotnych dolegliwości, powinien obejrzeć lekarz,dlatego nadal podstawą diagnostyki pozostaje badanie lekarskie.Dodatkowo podczas wizyty lekarz posiłkuje się badaniem USG Doppler. To bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna procedura, która wykorzystuje ultradźwięki, by ustalić charakter i kierunek przepływu krwi w żyłach. Za jego pomocą można rejestrować prędkość przepływu krwi w naczyniach, diagnozować poszerzenie żył powierzchownych i refluks, nawet jeśli objawy są małocharakterystyczne. Ultrasonografia dopplerowska należy obecnie do podstawowych i najczęściej wykonywanych badań w diagnostyce chorób żył kończyn dolnych.
LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW
Teraz żylaki można usunąć podczas krótkiego zabiegu laserowego i nazajutrz wrócić do pracy! A do niedawna jeszcze jedyną metodą pozbycia się dużych żylaków była operacja, związana potem z długą rekonwalescencją. Dowiedz się, jak wygląda laserowe usuwanie żylaków.
Metod usuwania żylaków jest wiele, a od niedawna jest jeszcze jedna – metoda EVLT. Na czym polega? Jej istotą jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków. Usuwa się więc nie tylko same żylaki, ale też przyczynę ich powstania. W tym celu wykorzystywana jest energia lasera. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych. Pod kontrolą aparatu USG lekarz nakłuwa żyłę, wprowadza do niej cienki cewnik, a następnie wsuwa do niego światłowód. Uruchamia laser i zaczyna stopniowo wysuwać cewnik z żyły wraz ze światłowodem.
Dla kogo jest dobra metoda laserowego usuwania żylaków?
Za pomocą techniki endożylnej można usuwać nie tylko duże żylaki, ale także pajączki i teleangiektazje, leczyć owrzodzenia żylakowate. O zastosowaniu takiej terapii decydują badania wstępne: USG Doppler (bada przepływ krwi w żyłach za pomocą ultradźwięków) i konsultacja chirurga.
SKLEROTERAPIA
Skleroterapia (ostrzykiwanie) to metoda leczenia bardzo drobnych żylaków i śródskórnych pajączków naczyniowych (teleangiektazje, venulektazje). Polega ona na wprowadzaniu do światła naczynia specjalnych preparatów, które powodują obkurczenie się ściany naczynia i miejscowy, kontrolowany stan zapalny. Prowadzi on jego zamknięcia i zwłóknienia. Naczynie przestaje być widoczne. Zmienione chorobowo miejsca nakłuwa się od kilku do kilkunastu razy. Lekarstwo wprowadzane jest w postaci roztworu lub piany. Pierwszy sposób stosuje się przy drobnych żylakach i pajączkach, natomiast piana jest lepszym rozwiązaniem w przypadku większych naczyń krwionośnych.
Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym przy użyciu bardzo cienkich igieł, co powoduje, że jest niemal bezbolesny. Nie wymaga również znieczulenia, trwa krócej niż tradycyjna operacja oraz nie uszkadza tkanek. Okres po zabiegu nie powoduje wyłączenia z normalnego funkcjonowania. Konieczne jest jedynie noszenie pończochy uciskowej przez okres około tygodnia. Bezpośrednio po skleroterapii należy przez pół godziny intensywnie spacerować, aby zastosowane środki farmakologiczne nie przeniknęły do głównego układu.
Potrzebujesz rozmowy z konsultantem?
Oddzwonimy do Państwa niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.