Zmiany naczyniowe to uszkodzenia lub defekty w drobnych naczyniach krwionośnych. Mogą mieć charakter wrodzony bądź nabyty. Bardzo dobrym sposobem leczenia tychże defektów są zabiegi z wykorzystaniem lasera. Emitowana przez niego wiązka światła o określonej długości fal, pochłaniana jest przez hemoglobinę (barwnik zawarty w krwinkach czerwonych), co w konsekwencji prowadzi do termicznego niszczenia ścian naczynia krwionośnego i w dalszej kolejności samoistnego usuwania go z organizmu.

Za pomocą światła laserowego możemy usnąć takie zmiany naczyniowe Oława jak:

  • teleangiekazje – rozszerzone naczynka krwionośne na skórze twarzy, szyi i dekoltu
  • rumień na twarzy
  • naczyniaki płaskie, jamiste, starcze i gwiaździste
  • ziarniaki naczyniowe.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych Oława jest indywidualny dla każdego pacjenta. Zależy on od ilości, średnicy, koloru oraz głębokości zmiany naczyniowej. Ważna jest również wrażliwość pacjenta, miejsce występowania problemu oraz reakcja skóry. Zawsze wykonuje się próbę laserową w celu dobrania optymalnej energii, aby przy najmniejszym użyciu energii otrzymać najlepszy efekt. Zabieg przeprowadza się przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Pacjent może odczuwać pieczenie w trakcie zabiegu. Czas trwania jest różny u każdego pacjenta. Bezpośrednio po zabiegu może, ale nie musi, wystąpić miejscowy rumień, czy obrzęk.

Po zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych Oława zaleca się stosowanie zimnych okładów oraz kremów nawilżających i wody termalnej. Wszystkie objawy niepożądane ustępują w kilka dni po zabiegu.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • zakażenia wirusowe
  • zakażenia bakteryjne
  • ciąża
  • zażywanie leków światło uczulających oraz obniżających krzepliwość krwi czy zwiększających
  • bliznowce.

Zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych Oława nie wykonuje się na skórze opalonej, dlatego należy pamiętać aby 2 miesiące przed planowanym podjęciem takiej interwencji, unikać opalania się zarówno na słońcu czy w solarium.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty zabiegów laserowego usuwania zmian naczyniowych w Centrum Medycznym RenovaMed w Oławie. Zapytaj o szczegóły pod numerem 664-267-215. Zapraszamy do kontaktu!