USG piersi Oława stanowi jedno z podstawowych badań diagnostycznych pozwalających zidentyfikować zmiany w obrębie tkanki piersiowej. Jest kluczowym badaniem w profilaktyce raka piersi, gdyż pozwala wykryć zmiany nowotworowe na etapie ich pełnej wyleczalności. Jak często należy wykonywać badanie USG piersi Oława oraz jakie inne choroby pozwala wykryć to badanie?

USG piersi Oława to doskonały prezent na 20. urodziny dla każdej pacjentki. Lekarze zalecają, aby do trzydziestego roku życia wykonywać to badanie profilaktycznie co 2 lata. Następnie po ukończeniu 30 roku życia należy kontynuować wykonywanie badań co rok, a po 40 roku życia nawet i częściej, bo co pół roku. Badanie USG piersi Oława jest szczególnie polecane do wykonywania kobietom, które znajdują się w tzw. grupie ryzyka, czyli w rodzinie istnieją przypadki zachorowań na raka piersi i jajnika, stwierdzone zostały u pacjentki mutacje BRCA1/BRCA2, a także gdy przez wiele lat przyjmowały antykoncepcję hormonalną.

Badanie USG piersi pozwala ponadto wykryć:

-ropień piersi

-krwiaki, inne uszkodzenia,

-torbiele mleczne u kobiet karmiących,

-ocenić bezpieczeństwo planowanego zabiegu powiększania, pomniejszania lub korekcji kształtu piersi

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty badań USG piersi wykonywanych przez lekarzy specjalistów w Centrum Medycznym RenovaMed w Oławie. Zapytaj o szczegóły pod numerem 664-267-215. Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz rozmowy z konsultantem?

Oddzwonimy do Państwa niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Recommended Posts