Laser frakcyjny CO2 Oława to niezwykle popularny wśród naszych pacjentów sposób na walkę z bliznami potrądzikowymi oraz pierwszymi widocznymi zmarszczkami. Wiele osób zastanawia się, czy zabieg laseru frakcyjnego CO2 Oława jest bolesny oraz jak długo trwa rekonwalescencja po jego wykonaniu? Na te pytania odpowiadamy poniżej!

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 Oława z reguły odczuwany jest przez pacjentów jako uczucie przykrego mrowienia. W przypadku stosowania wyższych energii impulsu, możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego, który znosi całkowicie ból w trakcie zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta – wygląda jak po intensywnym opalaniu. Po 2-3 dniach rozpoczyna się proces złuszczania. Najlepiej w trakcie pierwszych kilku dni po zabiegu pozostać w domu, gdyż skóra w wyniku działania laseru frakcyjnego CO2 Oława jest wyjątkowo wrażliwa na działanie słońca i przy niekontrolowanym wyjściu na promienie słoneczne łatwo o niepożądane przebarwienia. Dlatego najlepszą porą roku na wykonanie zabiegu są tzw. pochmurne miesiące jak marzec oraz listopad.

Jeśli nie mamy możliwości, aby po wykonaniu zabiegu laseru frakcyjnego CO2 Oława zostać w domu, wówczas należy stosować grubą warstwę kremu ochronnego z filtrem SPF 50. Po upływie tygodnia od zabiegu skóra wraca do swojego normalnego wyglądu. Należy wskazać, że proces przebudowy skóry po wykonanym zabiegu laseru frakcyjnego CO2 trwa zazwyczaj kilka tygodni.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty zabiegów laseru frakcyjnego CO2 w Centrum Medycznym RenovaMed w Oławie. Zapytaj o szczegóły pod numerem 664-267-215. Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz rozmowy z konsultantem?

Oddzwonimy do Państwa niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Recommended Posts