Nowatorska metoda - lipofilling

Lipofilling, nazywany także przeszczepem komórek tłuszczowych, to nowatorska metoda, która jest wykorzystywana do poprawy bądź odbudowy kształtu twarzy. Polega ona na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud lub lędźwi, która po odpowiednim przygotowaniu jest następnie wykorzystywana do nadawania objętości lub poprawy kondycji twarzy.

1. Tkanka tłuszczowa pochodząca z liposukcji.

Własna tkanka tłuszczowa pochodząca z liposukcji po jej odpowiednim opracowaniu może posłużyć jako naturalny materiał wypełniający. Takim działaniem wypiera inne wypełniacze, choćby kwas hialuronowy, gdyż właściwie zastosowana jest bezpieczna i daje bardziej trwałe efekty, często na wiele lat.

2. Dodatkowa zaleta tkanki tłuszczowej.

Tkanka tłuszczowa ma również dodatkową zaletę, gdyż jest bardzo bogata w komórki macierzyste, zawiera ich więcej niż szpik czy krew obwodowa. Własny tłuszcz możemy przetransferować praktycznie w każde miejsce, w którym niezbędna jest korekcja, tj.:

  • powiększanie ust,
  • wypełnianie zmarszczek,
  • ubytki tkanek, np. po wypadkach,
  • redukcja blizn.

Istotną zaletą lipofillingu jest praktycznie nieistnienie ryzyka powikłań w związku z faktem, iż tłuszcz jest materiałem biologicznym pochodzącym bezpośrednio od samego pacjenta.

RenovaMed zaprasza serdecznie do skorzystania z usług lipofillingu w naszym Centrum Medycznym RenovaMed. Zapytaj o szczegóły zabiegu pod numerem 664-267-215. Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz rozmowy z konsultantem?

Oddzwonimy do Państwa niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Recommended Posts