Zmiany skórne to naturalny element naszego ciała, z którym funkcjonujemy na co dzień. Niekiedy jednak ich kształt, wygląd oraz faktura budzą nasz niepokój i wymagają konsultacji specjalisty, który zadecyduje o zabiegu usunięcia zmiany skórnej. W naszym Centrum Medycznym RenovaMed w Oławie wyspecjalizowani lekarze zajmują się wykonywaniem bezpiecznych zabiegów usuwania pieprzyków.

Jednym z głównych motywów do usunięcia zmiany skórnej Oława jest profilaktyczne zapobieżenie rozwojowi czerniaka, czyli raka skóry. Niekiedy jednak zmiana skórna znajduje się w miejscu niezwykle łatwo narażonym na uszkodzenia jak okolice szyi, ramion czy bioder. Do jednej z najpopularniejszych metod badania pieprzyków i znamion w celu oceny ich zagrożenia, należy metoda ABCDE:

  1. Asymetria, znamię ma nierówny kształt, inny niż kolisty
  2. Brzegi, poszarpane, a zmiana nie odcina się wyraźnie od skóry
  3. Kolor, niejednolity kolor, najczęściej pomieszanie czerwieni z brązem
  4. Wielkość, tzn. znamię ma ponad 6 mm
  5. Ewolucja, czyli znamię szybko zmienia swój rozmiar, kształt i kolor

Szybko rozpoznany czerniak staje się całkowicie wyleczalny, dlatego jeśli zauważyłeś na swojej skórze niepokojące zmiany, skonsultuj je z naszymi specjalistami i skorzystaj z zabiegu laserowego usuwania pieprzyków Oława.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty zabiegu usuwania pieprzyków w Centrum Medycznym RenovaMed w Oławie. Zapytaj o szczegóły pod numerem 664-267-215. Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz rozmowy z konsultantem?

Oddzwonimy do Państwa niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Recommended Posts