test na koronawirusa w Oławie

Test na koronawirusa Oława to jedna z usług medycznych oferowanych przez Centrum Medyczne Renovamed w Oławie. Test ANTY-SARS-CoV-2 (tzw. szybki test) to badanie służące do potwierdzenia infekcji SARS-CoV-2.

Test na koronawirusa Oława powinien być wykonany u osób:

  • z objawami klinicznymi sugerującymi infekcję SARS-CoV-2 (kaszel, duszności, gorączka),
  • osób z kontaktu z potwierdzonymi przypadkami COVID-19.

Test na koronawirusa Oława wykonuje się poprzez wykrycie materiału genetycznego wirusa, co oznacza uzyskanie pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Wyniki testu na koronawirusa nie powinny być wykorzystywane jako podstawa do wykluczania lub diagnozowania zakażenia SARS-CoV-2. Wynik ujemny nie świadczy o braku infekcji i nie daje podstaw do jej wykluczenia. 

Test na koronawirusa Oława może być wykorzystany w monitorowaniu pacjentów hospitalizowanych oraz jako badanie epidemiologiczne potwierdzające kontakt z wirusem w przypadku otrzymania dodatniego wyniku.

Wyniki testu serologicznego są najpewniej spowodowane trwającą lub przebytą infekcją wirusem SARS-CoV-2, ale mogą być także spowodowane przebytą lub trwającą infekcją szczepami koronawirusa innymi niż SARS-CoV-2, takimi jak koronawirus HKU1, NL63, OC43 lub 229E. Aby ostatecznie wykluczyć lub potwierdzić zakażenie SARS-CoV-2 należy wykonać badanie z zastosowaniem diagnostyki molekularnej techniką RT-PCR. 

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usługi medycznej wykonania testu na koronawirusa w Centrum Medycznym RenovaMed w Oławie. Zapytaj o szczegóły pod numerem 664-267-215. Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz rozmowy z konsultantem?

Oddzwonimy do Państwa niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Recommended Posts